Kotlíková dotace Ústeckého kraje

opopProstřednictvím webových stránek www.topeni-usti.cz se na mě obrátil zákazník, který provozoval starý kotel OPOP H424 z roku 2005. Kotel byl umístěn v suterénu rodinného domu. Dohodli jsme se na setkání u něj doma. Zákazník mě provedl stávající kotelnou a uhelnou. Při obhlídce místa jsem konstatoval, že kotel je za hranicí životnosti. Navrhl nové řešení spolu s novou technickou dispozicí kotelny. Na tomto základě zpracoval přehled nutných nákladů. Požadavek zákazníka zněl jasně. Dodávka a montáž automatického kotle Dakon DOR 5N automat

Dohodli jsme se na sepsání plné moci k jednání s Krajským úřadem ve věci podání žádosti Kotlíkové dotace Ústeckého kraje. Žádost byla elektronicky podána a následně byly na podatelnu dodány nutné přílohy žádosti.

Tak jak to občas bývá: Člověk míní a život mění. Po 14 dnech se zákazník ozval, že mu kotel defenitivně prasknul a je nutné přistoupit k okamžité výměně kotle za nový Dakon automat. Starý kotel se vyřezal, vynesl z kotelny. Uhlí ořech 1 (40 metráků) se prodalo sousedům a připravil se nový betonový fundament.

V den D, se přivezl kotel. Jeho váha? 485 kg. Kotel se rozebral, a dírou v podlaze vsunul do kotelny. Otvor v podlaze byl oproti kotli širší o 1cm z každé strany 🙂 Jakmile se vlastní kotel usadil na budoucí místo, vyřezalo se potrubí a odbočky, které byli od 1″ po 2 3/4″ !!!! Zakoupily GEBO spojky na veliké průměry potrubí a na zbytku potrubí se závitořezem REMS vytočili závity. Osadil se kombinovaný zásobník TUV na 125litrů od firmy DZD Dražice, propojil se na stávající rozvod pitné vody. Dopojil na elektrický ohřev.

kotelna

Automatický kotel Dakon DOR 5N dodává výrobce v rozloženém stavu. Na paletě Vám dorazí násypka, kotel, elektronika a připojovací materiál. Samotná kompletace kotle ve dvou lidech Vám zabere 4-6 hodin podle zručnosti. Propojení kabeláže s oběhovými čerpadly, čidla. Dopojení kotle na stávající systém pomocí rozvodů a tvarovek z uhlíkaté oceli. Expanzní nádoby, 3cestný směšovací ventil od ESBE. Osazení kouřovodu na spalinovou cestu. Izolace potrubí, aby došlo ke snížení tepelných ztrát. Oživení (komunikace) oběhových čerpadel, zapojení bezdrátové regulace (prostorový termostat), namontování UPS, která v případě výpadku el. proudu udrží 8-11hod v chodu celý systém. Zapojení ochrany násypky proti zahoření.

Přijíždí kominík, který zkontroluje a vyhotový novou výchozí revizní zprávu spalinové cesty. Napuštění systému, odvzdušnění. Prvotní zatopení, vyregulování systému a zaškolení majitelů rodinného domu.

Od závozu kotle po jeho finální instalaci uběhli 3 dny. Pro majitele to je zásadní zlom v jejich životě. Už nemusí 5x denně chodit přikládat do kotle. Teď už jenom kontrolují plnost násypky(210litrů) a sledují na displeji ustálenou výstupní teplotu z kotle. Paní domu je spokojená, že má v obývacím pokoji svoji oblíbenou teplotu 22st. Také došlo k návštěvě sousedů z okolních domků a k diskuzi nad výhodou vlastnit a provozovat automatický kotel na uhlí a podrobné kritice zapojení systému.

V tuhle chvíli zákazník čeká na podpis Smlouvy o poskytnutí dotace a vyplacení částky ve výši 82 500 Kč.